Wybierz ubezpieczenie podróżne w Gdyni i zapewnij sobie spokojną podróż.

Ubezpieczenie podróżne niezbędnym elementem wyjazdu. Planując wyjazd, czy to wakacyjny czy służbowy, ostatnią rzeczą o której myślimy jest możliwość wypadku czy nagłej choroby. Zaprzątnięci skrupulatnym planowaniem każdego z etapów podróży często pomijamy wydarzenia, które choć nieprzyjemne, mogą okazać się nadrzędne podczas naszego pobytu za granicą. Dlatego też posiadanie ważnego ubezpieczenia podróżnego powinno być podstawowym elementem naszych przygotowań do wyjazdu tak jak bilet na samolot czy rezerwacja hotelowa. Ubezpieczenia turystyczne dostępne są w wielu biurach podróży na terenie Gdyni, co pozwala wybrać dogodne dla nas miejsce na zorganizowanie tej jakże ważnej dla naszego bezpieczeństwa sprawy. 

helikopter

Ubezpieczenie podróżne w Unii Europejskiej również niezbędne.

Wielu podróżnych wychodzi z założenia, że wyjeżdżając do krajów Unii Europejskiej ubezpieczenie podróżne nie jest konieczne. Przecież wystarczy wyrobić w oddziale NFZ kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), aby zapewnić sobie ochronę zagranicą. Twierdzi tak wielu klientów naszego biura w Gdyni. Osoby te tylko częściowo mają rację. EKUZ nie pokryje kosztów transportu chorego do kraju, koszty niewykorzystanego biletu powrotnego nie zostaną zwrócone, a ewentualna akcja poszukiwania i ratownictwa górskiego będzie dodatkowo płatna. Należy również pamiętać, że w wielu krajach europejskich, nawet korzystając z publicznej służby zdrowia, musimy się liczyć w pokryciem części kosztów leczenia. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie podróżne pokryje wszystkie dodatkowe koszty, które mogą okazać się bardzo wysokie. Na przykład użycie helikoptera do akcji ratowniczej w górach to koszt kilkunastu tysięcy złotych, a opatrzenie zwichnięcia we włoskich alpach to kilkaset euro.

Jakie ubezpieczenie podróżne da mi optymalną ochronę?

Stając przed wyborem odpowiedniego dla naszych potrzeb ubezpieczenia podróżnego musimy przede wszystkim ocenić zagrożenia jakie mogą nastąpić. Osoba jadąca samochodem z Gdyni na dwudniową konferencję do Berlina wybierze inną polisę niż turysta wybierający się na miesięczne zwiedzanie Stanów Zjednoczonych. Na dwudniowy wypad za naszą zachodnią granicę pakiet Travel World Standard Plus chroni nas optymalnie. Ubezpieczenie Standard Plus, oprócz pokrycia kosztów leczenia, pakietu OC oraz NNW, zawiera również takie usługi jak np. transport powrotny do Polski, udzielenie pomocy w razie utraty środków płatniczych oraz dokumentów czy opieka nad nieletnimi dziećmi. Natomiast na miesięczną wyprawę do USA powinniśmy wybrać ubezpieczenie z wyższymi kwotami kosztów leczenia. Taką ochronę zapewnia ubezpieczenie Travel World THE BEST - KL do 100.000 EUR, koszty ratownictwa do 10.000 EUR oraz wysokie OC i NNW. Pakiet ubezpiecza również uprawianie sportów wysokiego ryzyka, co podczas tak długiego pobytu w pełnych atrakcji Stanach Zjednoczonych może okazać się niezbędne. Ubezpieczenie turystyczne możesz kupić klikając w poniższy link: kup ubezpieczenie lub dzwoniąc pod numer +48 (58) 620 84 13