Rosnące zainteresowanie ubezpieczeniem kosztów rezygnacji.

Jeszcze kilka lat temu niewiele osób pytało o możliwość ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Wakacje były kupowane z niewielkim wyprzedzeniem, nasze życie zawodowe i osobiste było bardziej przewidywalne, a oferty firm ubezpieczeniowych nie były tak atrakcyjne jak dziś. Nie tylko Gdynia jest miastem w którym ubezpieczenia zyskują na zainteresowaniu. W całej Polsce wzrosła świadomość konsumenta i niewielki koszt ubezpieczenia staje się powoli tradycyjnym dodatkiem do zazwyczaj kosztownych wyjazdów zagranicznych i krajowych. Każdy dopasowuje zakres ubezpieczenia do własnych potrzeb, więc mamy do czynienia z ofertą "szytą na miarę". Ubezpieczenie kosztów rezygnacji to spokojne oczekiwanie na urlop.

ubezpieczenie podrozne

Dlaczego potrzebuję ubezpieczenia kosztów rezygnacji?

Statystyki wskazują, że Polacy coraz częściej planują swoje wyjazdy wakacyjne z wyprzedzeniem. Liczne oferty First Minute kuszą atrakcyjnymi rabatami oraz gratisami. W większości z tego typu ofert korzystają rodziny, które muszą mieć zapewnione miejsce w samolocie i hotelu dla wszystkich członków. W sezonie nawet w Gdyni ciężko znaleźć interesującą ofertę dla rodzin 2+2. Również ceny takich wyjazdów w lipcu lub sierpniu są znacznie wyższe. Średni koszt takiego wyjazdu oscyluje w granicach 10.000 PLN. Pamiętajmy, że do wyjazdu mamy jeszcze pół roku. Czy jesteśmy pewni, że wyjazd na upragniony urlop dojdzie do skutku? Czy tak odległy termin nie zwiększa ryzyka różnych zdarzeń, które ten wyjazd mogą nam uniemożliwić? Przecież nie mamy wpływu na takie sytuacje jak nagła choroba, śmierć w rodzinie, nagłe wezwanie do pracy. Nie potrafimy przewidzieć, że możemy zostać wezwani do sądu, zgubimy paszport czy inne niezbędne dokumenty. Bez ubezpieczenia kosztów rezygnacji nie otrzymamy od organizatora zwrotu wpłaconych środków. W takich przypadkach gwarancję zwrotu daje nam ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. Wybierając odpowiedni pakiet ubezpieczenia możemy ze spokojem oczekiwać na zasłużony urlop.

Jaki zakres ochrony daje mi ubezpieczenie od kosztów rezygnacji?

Najczęstszymi przyczynami rezygnacji z wyjazdu są sytuacje związane ze zdrowiem i życiem. Wystarczy złamana noga lub choćby grypa, aby cały wyjazd stanął pod znakiem zapytania. Jednak przyczyn może być wiele. Rodzina Państwa Kaszubowskich wykupiła w naszym biurze w Gdyni wspaniały, dwu tygodniowy wyjazd do Grecji. Czteroosobowa rodzina już w styczniu chciała mieć zarezerwowany hotel, którym już od dawna się interesowała. Po dokończeniu formalności rozpoczęła się rozmowa na temat ubezpieczenia kosztów rezygnacji. Zapoznaliśmy klientów z trzema wariantami takiego ubezpieczenia od Towarzystwa Ubezpieczeń Europa - Koszty Rezygnacji 100%, Koszty Rezygnacji 100% Plus oraz Koszty Rezygnacji 100% Max. Klienci, pomimo wcześniejszych wątpliwości co do potrzeb, wybrali najwyższy pakiet ubezpieczenia. To okazało się decyzją wartą ponad 15.000 PLN, które zapłacili za wyjazd. Pan Jan otrzymał intratną propozycję zmiany miejsca pracy, co wpłynęło na termin urlopu. Taki udokumentowany powód jest podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy Koszty Rezygnacji 100% Max. Rodzina otrzymała zwrot 100% wartości imprezy turystycznej a na urlop udała się miesiąc później. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji możesz kupić dzwoniąc pod numer +48 (58) 620 84 13 lub odwiedzając nas w naszym gdyńskim biurze.