Teneryfa - Wyspy Kanaryjskie - Wakacje na Teneryfie

Teneryfa - Skarb Wysp Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie są wulkanicznym archipelagiem położonym na Oceanie Atlantyckim. Teneryfa wśród nich jest największą wyspą. Znajdziemy na niej dwa obiekty Światowego Dziedzictwa UNESCO: wulkan EL Pico de Teide oraz miasto San Cristobal de la Laguna z jego kolonialną zabudową. Wspomniany wulkan jest największą atrakcją Parku Narodowego Teide, a jednocześnie przez swoją wysokość 3718 m.n.p.m. to najwyższy szczyt Hiszpanii. Można się na niego dostać kolejką, ale należy pamiętać o specjalnym zezwoleniu.

Teneryfa 2

Dzięki subtropikalnemu klimatowi na Teneryfie praktycznie przez cały rok świeci słońce. Można powiedzieć, że wyspa podzielona jest na dwie strefy, gdyż bardziej wilgotna jest część północna, występują tu też częściej opady ale dzięki temu jest bardziej zielono. Z kolei na południu oraz na zachodzie klimat jest suchy i gorący więc temperatury są wyższe i rzadziej pada. Pamiętajmy o tym wybierając hotel.

Teneryfa 1

Co robić na wakacjach na Teneryfie?

Na Teneryfie znajdziemy ponad 140 plaż. Większość z nich jest wulkaniczna z czarnym piaskiem, na północy znajdziemy skaliste wybrzeże, ale są też piękne plaże jak Playa del Duque schowana między klifami czy oddalona 7 km od Santa Cruz de Tenerife 1,5 km piaszczysta plaża z nawiezionym piaskiem z Sahary - Las Teresitas, uważana za najładniejszą na wyspie. Warte odwiedzenia są również niezwykłe klify Los Gigantes położone na zachodnim wybrzeżu wyspy. Ogromne skały wynurzają się na wysokość 600 metrów, a ich rejon jest najbardziej atrakcyjnym miejscem do nurkowania na Teneryfie. Piechurom polecamy zaś trekking wąwozem Masca, który zaczyna się w uroczej miejscowości o tej samej nazwie a kończy na plaży u podnóża klifów Los Gigantes. Na szlaku napotkamy wiele gatunków roślin, które występują tylko na Teneryfie co czyni to miejsce wyjątkowym.

Las Teresitas

U stóp klifów znajduje się miejscowość też nazwana Los Gigantes, z której można dotrzeć promenadą do Puerto Santiago. Najbardziej popularne kurorty na wyspie to eleganckie Costa Adeje z hotelami najwyższej klasy jak: Roca Nivaria Gran Hotel czy Hotel Jardines de Nivaria i znajdujące się w bliskiej odległości Playa de las Americas czyli najbardziej rozrywkowe miejsce na Teneryfie. Dla spragnionych centrów handlowych, dyskotek i pubów będą to najbardziej odpowiednie miejscowości, dodatkowo pomiędzy nimi ciągnie się kilkunastokilometrowa nadmorska promenada, a w ich okolicy znajduje się kilka interesujących pól golfowych.

Los Gigantes

Park wodny na Teneryfie - wakacyjne atrakcje nie tylko dla najmłodszych.

Na najmłodszych czekają dwa niesamowite parki tematyczne - słynny Siam Park oraz Loro Park. Ten pierwszy jest największym parkiem wodnym w Hiszpanii zlokalizowanym w Playa de Las Americas. Znajdziemy w nim kilkanaście zjeżdżalni, w tym ogromną - 28 metrową! Są też wodospady, podgrzewane baseny, sztuczne fale i bogata oferta gastronomiczna. Loro Park jest z kolei parkiem zoobotanicznym znajdującym się na północy wyspy. Oferuje największe akwarium na świecie z orkami lub rekinami, znajdziemy w nim również pingwinarium, pokazy tresury delfinów, papug czy lwów morskich. Istnieje mozliwość kupienia tańszych biletów łączonych do obu parków.

Loro park

Pobyt na Teneryfie gwarantuje niezapomniane wrażenia !