Side - relaksujące wakacje

Side - ralaksujace wakacje

Mniej więcej w połowie drogi między miastem Antalya i Alanya położony jest bardzo popularny turecki kurort - Side. Idealne miejsce na beztroskie wakacje w poblżu piaszczystych plaż i z gwarantowaną pogodą. Znajduje się on się na półwyspie otoczony kilometrami długich, szerokich i piaszczystych plaż z płytkim zejściem do morza. Side jest wspaniałym ośrodkiem z urozmaiconą historią, gdyż wybudowano go między ruinami starożytnego miasta a pozostałości możemy podziwiać do dnia dzisiejszego. Niewątpliwą atrakcją jest świątynia Ateny i Apollina z II w. n.e. zlokalizowana nad brzegiem morza, teatr na 15 tys. widzów, pozostałości agory z kolumnami czy muzeum archeologiczne.

side turcja 1

Dla kogo wakacje w Side?

Side jest idealnym miejscem dla osób chcących korzystać z licznych atrakcji kurortu. W trakcie pobytu można uprawiać sporty wodne, grać w siatkówkę plażową, skoczyć na bungee z 67 metrowego dźwigu lub wziąć udział w spływie rzeką Köpru. Wieczorem na turystów czekają otwarte do późnych godzin bary oraz sklepy z dywanami, skórami, biżuterią i innymi pamiątkami. Rodziny z dziećmi będą zaś zachwycone hotelami z bogatym zapleczem: zjeżdżalnie wodne, mini kluby, place zabaw, animacje to wszystko co czeka na nas w Side. Jednym z takich rodzinnych hoteli jest Otium Eco Club Side, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

kopru turcja

Czy wakacje w Side to tylko plażowanie?

Alternatywą dla plażowania mogą być licznie wycieczki fakultatywne dostępne w tym rejonie. Wycieczka statkiem po rzece Manavgat, wizyta w delfinarium, jeep i quad safari, grobowce skalne i zatopione miasto Kekova to propozycje na wspaniałe spędzenie czasu, które oczarują każdego turystę. Jednym słowem wakacje w Side to idealne połączenie wypoczynku i zwiedzania.

plaza side

 Zapraszamy do zapoznania się z oferta Biura Podróży Glob, które oferuje wycieczki all inclusive do Side w Turcji - kliknij.