Najlepsze oferty last minute - kiedy szukać?

Wakacje last minute - kiedy szukać?

Każda osoba szukająca zagranicznej wycieczki stara się "ustrzelić" dobrą ofertę last minute. Mało kto jednak orientuje się kiedy najlepiej takich ofert szukać. Oto kilka podpowiedzi, które z pewnością pozwolą zaoszczędzić na wymarzonych wakacjach nad ciepłym morzem.

last minute

Jakich miesięcy unikać?

Termin naszego urlopu to najistotniejszy czynnik decydujący o cenie. Osoby szukające atrakcyjnej oferty powinny zapomnieć o końcówce czerwca, o całym lipcu i sierpniu. W tych miesiącach wakacje będą najdroższe, a oferty last minute rzadkie jak śnieg na Cyprze. Ostatnimi laty nawet wrzesień staje się popularnym miesiącem na wyjazdy i również wtedy trudno coś znaleźć.

Jakie miesiące najlepsze na oferty last minute?

Z kilkuletnich obserwacji wynika, że najtańszymi miesiącami są marzec, kwiecień oraz maj. W tych miesiącach nie wyjeżdżają rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, jak również osoby kojarzące wypoczynek wyłącznie z miesiącami wakacyjnymi.  Ofert last minute wiosną jest sporo i można przysłowiowo "siedzieć na walizkach" w oczekiwaniu na telefon od biura podróży, które wyszukuje dla nas ofert. Ceny są przeważnie o połowę niższe, ponieważ hotelarze oraz organizatorzy turystyczni chcą w jak największym stopniu sprzedać swoją ofertę w tym nie sprzyjającym im okresie.

Dodatkowymi atutami wiosennych wyjazdów jest mniejsza ilość turystów w popularnych destynacjach oraz budząca się do życia przyroda. W lipcu oraz w sierpniu ciężko znaleźć wolną połać plaży a parzące słońce już dawno wypaliło całą świeżość wiosennej zieleni.

Last minute dla rodziny?

Kolejnym ważnym aspektem jest ilość uczestników imprezy turystycznej. Zdecydowanie łatwiej znaleźć ciekawą cenowo ofertę dla dwóch osób niż dla czteroosobowej  rodziny. Wynika to głównie z ilości pokoi typu family. Równie niekorzystnie wygląda sytuacja z wyjazdem dla singli. Niestety do pokoju jednoosobowego lub dwuosobowego zajmowanego przez jedną osobę będziemy zmuszeni uiścić dopłatę.

Kierując się powyższymi sugestiami z pewnością znajdziemy atrakcyjną ofertę na udany i niedrogi wyjazd, dzięki czemu oprócz cudownych wspomnień z pięknego kraju, pozostanie nam również satysfakcja z "ustrzelenia" prawdziwej okazji.