Co warto zwiedzić w Rio

Co warto zwiedzić w Rio?

Co warto zwiedzić w Rio de Janeiro? Poniżej przedstawiamy kilka atrakcji turystycznych, które z pewnością warto odwiedzić.

Corcovado

Będąc w Rio de Janeiro nie sposób nie zauważyć ogromnego pomnika Chrystusa Odkupiciela, który znajduje się na granitowej górze Corcovado o wysokości  710 metrów. Zapierający dech w piersiach widok rozciągający się na miasto przyciąga rocznie 300 000 odwiedzających.  Warto wspomnieć, że pomnik został wpisany na listę nowych siedmiu cudów świata.

Na górę dostaniemy się drogą lub kolejką linową. Ze stacji kolejki do punktu obserwacyjnego u stóp pomnika można dojść schodami o 222 stopniach, dojechać windą lub schodami ruchomymi.

corcovado

Głowa cukru

Na szczyt o tej ciekawej nazwie możemy dotrzeć kolejką linową przy okazji podziwiając wspaniałe widoki na  Copacabanę, Ipanemę, Flamengo, plażę Leblon  oraz słynną Statuę Chrystusa Odkupiciela.

glowa cukru

Plaże Rio

Plaże takie jak Copacabana lub Ipanema do obowiązkowy punkt programu zwiedzania Rio de Janeiro. Najlepiej jednak udać się tam w dzień powszedni, gdyż w weekendy są one odwiedzane przez tłumy plażowiczów. Miejsca te wibrują życiem i atrakcjami. Warta polecenia jest również plaża Leblon.

plaze rio

Centrum Rio de Janeiro

W centrum Rio można odnaleźć historyczne skarby miasta jak również przyjrzeć się centrum finansowemu, w którym swoje siedziby mają największe brazylijskie koncerny.

Rio miasto

Lapa

Lapa to dzielnica w Rio tuż obok dzielnicy Santa Teresa. Jest to miejsce spotkań artystów, którzy grając i śpiewając na ulicach tworzą niesamowity klimat tego miejsca. Znajduje się tam również wiele barów i dyskotek, które są otwarte 24 godziny na dobę. Miejsce to lepiej zwiedzać za dnia choć niektórzy turyści twierdzą, że zła reputacja tego miejsca podczas nocnych eskapad to już przeszłość. W dzielnicy Lapa można również podziwiać akwedukt Carioca z XVIII wieku, który dostarczał wody do miejskich fontann. Aktualnie służy jako most dla tramwaju Santa Teresa. 

Lapa

Maracana

Każdy wie, że piłka nożna jest jedną z brazylijskich pasji i odgrywa bardzo ważną rolę w ich kulturze i życiu codziennym. Zapewne nie będziesz chciał przegapić okazji zwiedzenia jednej ze świątyń światowego futbolu jakim jest stadion Maracana. Jeszcze lepiej jeśli zdobędziesz bilet na mecz. Brazylijski doping podczas meczu to doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz. Niedługo mistrzostwa świata w piłce nożnej w Brazylii i stadion jest przygotowywany na to wydarzenie, więc zwiedzanie jest nieco utrudnione. 

maracana

Lagoa

Lagoon Rodrigo de Freitas w Rio jest naturalną laguną w południowej części miasta (Zona Sul). Jest to wspaniałe miejsce na spacer gdzie można cieszyć się romantyczną relaksującą atmosferą. Lagoa jest uważana za największe centrum gastronomiczne w otwartej przestrzeni w Ameryce Łacińskiej. Otoczona jest terenami zielonymi oraz wieloma ścieżkami rowerowymi i do joggingu. 

lagoa