Wakacje na Gran Canaria - Co robić na wyspie Gran Canaria?

gran canaria2Gran Canaria - wyspa kontrastów.

Istnieje wiele powodów, aby wybrać Gran Canarię jako miejsce swojego urlopu i to o każdej porze roku. Jest ona trzecią co do wielkości wyspą kanaryjską położoną na Oceanie Atlantyckim i należy do Hiszpanii. Gran Canaria jest pochodzenia wulkanicznego i osiąga maksymalną wysokość 1,949 m w Pico de las Nieves, w centrum wyspy. Jej zróżnicowany krajobraz i mikroklimat czynią ją wyjątkową, opisywana jest nawet jako kontynent w miniaturze.

Egipt - informacje dla Turysty - wakacje w Egipcie

egipt piramidyEgipt - informacje dla turysty

Planujesz urlop w Egipcie? Pozwól, że globfly.pl podpowie Ci o czym powinieneś pamiętać w  gorącej krainie Faraonów aby pobyt był tylko przyjemnością. W upalne Egipskie lato warto przestrzegać kilku żelaznych reguł, aby pobyt w Egipcie był jedynie przyjemnością.

 

Najpiękniejsze plaże świata - relaks w raju

Aruba Najpiękniejsze plaże świata

Witamy w raju. Oto naszym zdaniem najpiękniejsze plaże świata. Plaże, na których wakacyjny relaks wkracza w zupełnie inny wymiar.

1. Wyspa Aruba

Leżąca u wybrzeży Wenezueli i jej piaszczyste plaże przechodzące w krystalicznie czystą wodę Morza Karaibskiego.

Park Narodowy Jezior Plitwickich Chorwacja

plitvicePark Narodowy Jezior Pitwickich

Park Narodowy Jezior Pitwickich to jedna z najpiękniejszych chorwackich atrakcji turystycznych , która dodatkowo została wyróżniona wpisem na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1979 roku. Park, który położony jest w pół drogi między Zagrzebiem a położonym na wybrzeżu miastem Zadar, swe piękno zawdzięcza głównie swoim  szesnastu jeziorom . Jeziora malowniczo połączone niezliczonymi wodospadami  są ukryte w leśnej gęstwinie, którą zamieszkują jelenie, wilki, niedźwiedzie, dziki oraz mnóstwo rzadkich gatunków ptaków.  Cały park zajmuje powierzchnię blisko trzystu  kilometrów kwadratowych a jeziora są połączone wodospadami na długości ośmiu kilometrów.

Wakacje w Chorwacji - którą część Chorwacji wybrać?

chorwacja Wakacje w Chorwacji - którą część Chorwacji wybrać?

Chorwacja rozciąga się od podnóża Alp Julijskich na północnym zachodzie do Kotliny Panońskiej na wschodzie poprzez masyw Gór Dynarskich  w centralnej części regionu do wybrzeża Adriatyku na południu. 

Powierzchnia Chorwacji to 56.542 km2, z dodatkowymi 31.067 km2 wód terytorialnych. Ludność w Chorwacji to 4,5 mln osób. Stolicą jest  Zagrzeb (779,145 mieszkańców - administracyjne, kulturalne, naukowe i komunikacyjne centrum kraju). Wybrzeże chorwackiej części Adriatyku, z 1185 wyspami, wysepkami i rafami jest uważane za jeden z najbardziej imponujących w Europie. Zwiedzenie ponad 2000 km wybrzeża nie jest możliwe podczas jednego urlopu. Chorwacja została szczodrze obdarzona pięknym wybrzeżem, które w wielu miejscach uniknęło nadmiernego rozwoju znanego z innych wakacyjnych destynacji basenu Morza Śródziemnego.  

Najlepsze oferty last minute - kiedy szukać?

last minuteWakacje last minute - kiedy szukać?

Każda osoba szukająca zagranicznej wycieczki stara się "ustrzelić" dobrą ofertę last minute. Mało kto jednak orientuje się kiedy najlepiej takich ofert szukać. Oto kilka podpowiedzi, które z pewnością pozwolą zaoszczędzić na wymarzonych wakacjach nad ciepłym morzem.

Jakich miesięcy unikać?

Termin naszego urlopu to najistotniejszy czynnik decydujący o cenie. Osoby szukające atrakcyjnej oferty powinny zapomnieć o końcówce czerwca, o całym lipcu i sierpniu. W tych miesiącach wakacje będą najdroższe, a oferty last minute rzadkie jak śnieg na Cyprze. Ostatnimi laty nawet wrzesień staje się popularnym miesiącem na wyjazdy i również wtedy trudno coś znaleźć.

Co warto zwiedzić na wyspie Korfu - Wakacje na Korfu

korfu Wyspa Korfu

Korfu jest wyspą, która zachwyca długimi , piaszczystymi plażami, cudownymi zatoczkami  i malowniczymi wioskami ukrytymi pośród wzgórz, które często porośnięte są drzewami oliwnymi. Wyspa znajduje się naprzeciwko wybrzeży Epiru i w północnej części jest oddzielona od Albani cieśniną o szerokości zaledwie 1,5 mili morskiej. Korfu jest stolicą siedmiu wysp jońskich. Z powierzchnią 593 kilometrów kwadratowych plasuje się na drugim miejscu pod względem wielkości a pod względem populacji ( 140000 mieszkańców ) wysuwa się na prowadzenie.

Wyspa Zakynthos w Grecji - wakacje na Zakynthos

zakynthosWyspa Zakynthos - gwarancja udanych wakacji

Zakynthos, zwana również Zante (z włoskiego), jest trzecią co do wielkości wyspą na Morzu Jońskim, położoną na zachodnim wybrzeżu Grecji. Łagodne zimowe opady deszczu sprawiają, że Zakynthos jest bardzo bujną w roślinność wyspą. Zauważyli to już Wenecjanie, którzy przed wiekami zdobyli wyspę i dlatego też nadali jej nazwę II fiore del Levante (Kwiat wschodu). Najlepsze miesiące by odwiedzić wyspę do marzec, kwiecień i maj. W tym okresie roślinność zaczyna kwitnąć a zielone wzgórza pokrywają się dywanem kolorowych kwiatów. Zanurzone w lazur morza białe klify to coś, co trzeba zobaczyć - najlepiej wynajmując łódź, którą dotrzemy do najpiękniejszych zakątków Zakynthos.

 

Belek - luksusowe wakacje w Turcji

calistaLuksusowe wakacje w Belek

Na wschód od Antalyi (około 30 km) znajduję się jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów na Riwierze Tureckiej określany rajem dla turystów. Znajdziemy tam kilkadziesiąt hoteli najwyższej klasy takich jak na przykład Maxx Royal Belek Golf Resort 5*, Voyage Belek Golf & Spa 5*, czy Calista Luxury Resort 5* (widoczny na zdjęciu), które oferują wiele usług: oświetlone korty tenisowe, place zabaw, całkowicie wyposażone centra fitness i odnowy, kryte i odkryte baseny oraz dużo więcej możliwości.

Nurkowanie w Egipcie

nurkowanieNurkowanie w Egipcie

Rozmawiając o nurkowaniu nie sposób nie wspomnieć Morza Czerwonego, które dla amatorów podwodnych atrakcji ma wiele do zaoferowania. Na dodatek Egipt oferuje bardzo atrakcyjne ceny wakacji last minute, co znacznie obniża koszt całego wyjazdu.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.