oferty last minute

Wakacje last minute - kiedy szukać ?

 

Każda osoba szukająca zagranicznej wycieczki stara się "ustrzelić" dobrą ofertę last minute. Mało kto jednak orientuje się kiedy najlepiej takich ofert szukać. Oto kilka podpowiedzi, które z pewnością pozwolą zaoszczędzić na wymarzonych wakacjach nad ciepłym morzem.

 

Jakich miesięcy unikać ?

Termin naszego urlopu to najistotniejszy czynnik decydujący o cenie. Osoby szukające atrakcyjnej oferty powinny zapomnieć o końcówce czerwca, o całym lipcu i sierpniu. W tych miesiącach wakacje będą najdroższe, a oferty last minute rzadkie jak śnieg na Cyprze. Ostatnimi laty nawet wrzesień staje się popularnym miesiącem na wyjazdy i również wtedy trudno coś znaleźć.

 

Jakie miesiące najlepsze na oferty last minute ?

Z kilkuletnich obserwacji wynika, że najtańszymi miesiącami są marzec, kwiecień oraz maj. W tych miesiącach nie wyjeżdżają rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, jak również osoby kojarzące wypoczynek wyłącznie z miesiącami wakacyjnymi.  Ofert last minute wiosną jest sporo i można przysłowiowo "siedzieć na walizkach" w oczekiwaniu na telefon od biura podróży, które wyszukuje dla nas ofert. Ceny są przeważnie o połowę niższe, ponieważ hotelarze oraz organizatorzy turystyczni chcą w jak największym stopniu sprzedać swoją ofertę w tym nie sprzyjającym im okresie.

Dodatkowymi atutami wiosennych wyjazdów jest mniejsza ilość turystów w popularnych destynacjach oraz budząca się do życia przyroda. W lipcu oraz w sierpniu ciężko znaleźć wolną połać plaży a parzące słońce już dawno wypaliło całą świeżość wiosennej zieleni.

 

Last minute dla rodziny ?

Kolejnym ważnym aspektem jest ilość uczestników imprezy turystycznej. Zdecydowanie łatwiej znaleźć ciekawą cenowo ofertę dla dwóch osób niż dla czteroosobowej  rodziny. Wynika to głównie z ilości pokoi typu family. Równie niekorzystnie wygląda sytuacja z wyjazdem dla singli. Niestety do pokoju jednoosobowego lub dwuosobowego zajmowanego przez jedną osobę będziemy zmuszeni uiścić dopłatę.

Kierując się powyższymi sugestiami z pewnością znajdziemy atrakcyjną ofertę na udany i niedrogi wyjazd, dzięki czemu oprócz cudownych wspomnień z pięknego kraju, pozostanie nam również satysfakcja z "ustrzelenia" prawdziwej okazji.

 

>>Sprawdź aktualne oferty last minute<<

 

 

adas, 17-04-14 16:59:
najlepiej sobie samemu organizowac i nie czekac na niesamowita oferte bo ta moze nie nastapic...
dave, 28-04-14 16:59:
Nie zawsze wychodzi taniej organizowanie na własną rękę. Wszystko zależy od czasu i miejsca do jakiego się wybieramy. Często więksi gracze mają lepsze stawki, ponieważ negocjują hurtowo.
sprzęt kulturystyczny, 09-05-14 01:17:
Bardzo ciekawa i bogata w przydatną wiedzę strona. Gratulujemy twórcom. Zapraszamy na moją

Dodaj komentarz

* - pola wymagane

*
*
google plus - Biuro Podróży Glob