Wizz Air - bagaż podręczny:

 

Wizz Air oferuje możliwość zabrania bagażu podręcznego w dwóch wersjach, ale każdy pasażer może wziąć tylko jeden bagaż podręczny.

Mały bagaż podręczny - bezpłatny o wymiarach, które nie przekraczają 42 x 32 x 25 cm. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem.

Duży bagaż podręczny - płatny o wymiarach nieprzekraczających 56 x 45 x 25 cm. Bagaż ten musi zmieścić się w schowku nad siedzeniami. Opłatę za ten bagaż można uregulować przy wykupie biletu lub później dokupić przy odprawie lub na lotnisku.

Pasażerowie mogą również zabrać na pokład:płaszcz lub koc, telefon komórkowy, materiały do czytania w czasie lotu, posiłek na podróż dla dzieci w wieku poniżej 2 lat, dziecięcy składany wózek lub małe łóżeczko, para kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo

Płyny w bagażu podręcznym - Płyn musi znajdować się w pojemniku o maksymalnej pojemności 100 ml. Nieprzekraczające limitu 100 ml  pojemności pojemniki z płynami powinny  być umieszczone w zamykanej, przeźroczystej torbie plastikowej o pojemności 1 l oraz wymiarach 20 cm x 20 cm. Plastikowa torba musi być przedstawiona osobno do kontroli bezpieczeństwa.

 

Wizz Air - bagaż rejestrowany:

 

Bagaż rejestrowany jest dodatkowo płatny w tanich liniach, nie może przekraczać 32kg i musi się mieścić w drzwiach luku bagażowego o wymiarach: 1,499m x 1,194m x 1,715m

 

 

Ryanair - bagaż podręczny

Pasażer może bezpłatnie zabrać na pokład samolotu jedną sztukę bagażu o wadze do 10 kg oraz maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz jedną małą torebkę o wymiarach do 35 x 20 x 20 cm.
Niemowlętom, które podróżują na kolanach osoby dorosłej nie przysługuje bezpłatny bagaż (wiek: od 8 dni do 23 miesięcy) , jednak towarzysząca osoba dorosła, oprócz swojego bagażu podręcznego, może dodatkowo wnieść na pokład torbę z rzeczami dziecięcymi o wadze do 5 kg.

Ryanair - bagaż rejestrowany

Pasażer można zarezerwować i opłacić dwie sztuki bagażu. Możliwe jest wybranie wagi tego bagażu:  15 kg lub 20 kg.
Nieodpłatnie można przewieźć jeden całkowicie składany wózek dziecięcy, podwójny wózek dziecięcy, system podróżny, chustę do noszenia na każde dziecko oraz jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne.

 

 

Norwegian - bagaż podręczny

Pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu do 10 kg o wymiarach 55 x 40 x 23cm. Dodatkowo dozwolony jest dla niemowląt ( do 2 lat) przewóz fotelika i wózka dziecięcego oraz torby z rzeczami dziecka do 5 kg. 

 

 

Norwegian - bagaż rejestrowany

Za odpowiednią opłatą pasażer może wziąć 2 sztuki bagażu , każda  do 20 kg.

 

 

Easy Jet - bagaż podręczny

Bezpłatny bagaż podręczny nie może przekraczać wymiarów 56 x 45 x 25 cm (w tym kółka, kieszonki i rączki).
Nie obowiązują ograniczenia wagowe, jednak waga musi mieścić się w rozsądnych granicach - pasażer musi być zdolny umieścić ją jak również wyjąć ze schowka znajdującego się nad siedzeniami bez pomocy drugiej osoby.
Torebki damskie, aktówki, laptopy należy przewozić w ramach dozwolonej jednej sztuki bagażu podręcznego.
Dodatkowo oprócz dozwolonej jednej sztuki bagażu podręcznego można zabrać  okrycie wierzchnie, szal, parasol lub laskę oraz jedną torbę artykułów zakupionych po przejściu kontroli bezpieczeństwa na lotnisku wylotu.

Easy Jet - bagaż rejestrowany

Każdy pasażer może wziąć do trzech sztuk płatnego bagażu rejestrowanego.  Jedna sztuka nie może ważyć więcej niż 32 kg. Minimalna waga bagażu, jaką można kupić, to 20 kg/sztukę bagażu  Jeśli pasażer chce zabrać ze sobą cięższy bagaż, może dokupić dodatkową wagę  po 3 kg, ale maksymalnie do 32 kg.

google plus - Biuro Podróży Glob